Головна сторінка

     09 вересня у Малолисовецькому НВК стартувала Літературна естафета «Гордість України».


У понеділок учні 5-9 класів разом   здійснили віртуальну екскурсію до музею-садиби І.П.Котляревського. Учителі початкових класів  Григоренко К.І., Володимирчук Л.В., Ригун О.М., Парасюк А.С. зі своїми вихованцями, учні 6 та 9 класів стали учасниками флешмобу «Де згода в сімействі». А  учні 6, 8,9 класів узяли участь у конкурсі буклетів «Батько української літератури». Найкращими визнано буклети Богайчук Аліни (8 клас), Сірого Владислава (6 клас) та Юхимчук Вікторії (9 клас). Учні початкових класів відвідали шкільну бібіліотеку, де  Галина Кузьмівна ознайомила їх із виставкою книжок «Будеш, батьку, панувати»..
      У вівторок школярі переглянули відеофільм «Обличчя української історії. Олександр Довженко». Під час радіоперерв слухали уривки з повісті О.Довженка «Зачарована Десна».  А учні 8 класу Богайчук Аліна, Лабунський Богдан та Бондарчук Анастасія створили колаж «Кіноафіша О.Довженка».


     Сьогодні виповнюється 250 років з дня народження Івана Котляревського - українського письменника і громадського діяча,  батька нової української літератури.


Методичні рекомендації щодо викладання української мови і літератури у 2019-2020 навчальному році


Результат пошуку зображень за запитом "1 вересня картинки"

 http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/65024/


До дня народження Т.Г.Шевченка 


Напередодні дня народження  Великого Кобзаря  ми провели фестиваль Шевченкової пісні. По-сучасному  прозвучали пісні «Якби мені черевики» у виконанні   Воронич Діани та Сірої Тетяни (3 клас), «Тече вода з-під явора»  -  учнів 5 класу Недзимовського Владислава, Письменної Вікторії, Поліщук Марини, Сірого Владислава, Пржегарлінської Олександри та Радько Карини, «Думи мої»  -  учениці 8 класу Негелі Вероніки, «Тополя»  -  Бондарчук Анастасії, Рукас Варвари (7 клас), Юхимчук Вікторії та Негелі Вероніки (8 клас), «Заповіт» - учнів 6-8 класів.

Учасники фестивалю переконали, що Шевченкове слово живе, що воно звучить сьогодні сучасно і актуально.

Десята українознавча гра "Соняшник" відбулася                 5 березня 

   У цьому році у грі взяли участь 18 учнів 2-8 класів нашого НВК.

Державна підсумкова атестація - 2019

     Відповідно до наказу МОН України від 25.01.2019 року "Про проведення у 2018-2019 н.р. державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту" у 9 класі буде проводитися ДПА у письмовій формі з української мови, математики і одного із навчальних предметів з переліку (за рішенням педагогічної ради): біологія, географія, зарубіжна література, іноземна мова, українська література, фізика, хімія.


 До Міжнародного дня рідної мови

Районний челендж "Шануй українську. Розмовляй українською - це модно"
       Учні нашого НВК узяли участь у районному челенджі, присвяченому Міжнародному дню рідної мови.
22 лютого - Мовний тюнинг
 
     Зранку усі учні 5-8 класів отримали листочки з висловлюваннями відомих людей про мову, у яких було допущено орфографічні помилки. Протягом дня школярі редагували текст і позміщували свої завдання на "дереві грамотності".



21 лютого  - імпресія -меседж "Золоте серце України - батьківська, материнська мова"


    Учасники цього заходу Юхимчук Вікторія, Негеля Вероніка, Слободенюк Дарина  (8 клас), Письменна Вікторія, Сірий Владислав (5 клас), Бондарук Крістіна, Літвінко Денис (1 клас), учителі Наталія Іванівна та Андрій Сергійович  зосередили увагу  на тому, що українська мова – це серце нації, наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна.


Web-квест «Українською в соцмережах – закон!»
20 лютого   разом з  5 класом ми провели Web-квест «Українською в соцмережах – закон!».
           Спочатку листоноша (Рукас Варвара, учениця 7 класу) запропонувала розпечатати листи, розміщені на учнівських партах. П΄ятикласники зачитати їх уголос «ланцюжком». У листах прозвучали «золоті слова»  про людину, про добро, про життя, його сенс , про рідну мову.
     Потім діти взяли участь у мовному батлі : учні об΄єдналися у групи, створили смс-повідомлення, у яких пропонували спілкуватися рідною українсько мовою, надіслали їх іншим групам і по черзі прочитали отримані електронні листи.
    Насамкінець   школярі написали в групах «Лист у майбутнє», які озвучили Радько Карина, Фаркаш Крістіна, Письменна Вікторія.
Філологічний водевіль 
 Учні 5-9 класів переглянули Філологічний водевіль «У тенетах суржика»,
який підготували Літвінко Максим (Дзідзьо), Юхимчук Карина (Оля Полякова), Рукас Варвара (Катя Осадча), Гончарук Кароліна (Тіна Кароль), Негеля Вероніка (Олег Винник) та Слободенюк Дарина (Кесем-султан).
    «Друзі! Для спільної справи очищення рідної мови єднаймося!
    Із тенетів суржика звільняймося!» - закликали герої водевілю.

Міжнародний день спонтанного прояву доброти  

     17 лютого у світі відзначають День спонтанного прояву доброти17 лютого у світі відзначають День спонтанного прояву доброти.Суть свята полягає в безкорисливому і безмежному прояві доброти стосовно всіх оточуючих.
   Зробити добро — означає не тільки принести користь іншій людині, яка потребує цього, але і самому відчути, наскільки приємно робити такі речі. В сучасних умовах не завжди є можливість зробити для когось "диво", проте стати трішки добрішим, проявити співчуття, підтримати здатен кожен.   

Фото - Філософія свободи
ХХ Всеукраїнський рейтинг "Книжка року"
      8 лютого в Українському домі відбулася 
церемонія нагородження переможців 
рейтингу.
    Ними стали 
у номінації «Минувщина»: "Terra Ucrainica. 
Історичний атлас України і сусідніх земель";
у номінації «Дослідження, документи»: Степан Рудницький
 «Історія, геополітика і географія»;
у номінації «Біографії і мемуари»: Олексій Ящ «Багатоликий 
Микола Костомаров», Видавництво Жупанського «Уінстон 
Черчіль»;
у номінації «Софія»: Мирослав Попович «Філософія свободи»
 та Фрідріх Ніцше «Ранкова зоря. Думки про моральні пересуди»;
у номінації «Політологія та соціологія»: Володимир Ярмоленко 
«Плинні ідеології. Ідеї та політика в Європі ХІХ–ХХ століть».
        Гран-прі конкурсу отримала книга Мирослава Поповича
 «Філософія свободи».  

140 років від дня народження Василя Короліва - Старого

Василь Королів-Старий - письменник, художник, перекладач, видавець, громадський діяч, один із засновників Української Центральної Ради. 

                            







Немає коментарів:

Дописати коментар